Konferencja Reaktywacja Nieruchomości 2024 w Warszawie - Relacja

17.10.2024

Konferencja Reaktywacja Nieruchomości 2024 w Warszawie - Relacja Konferencja Reaktywacja Nieruchomości 2024 w Warszawie - Relacja

Warszawa to miejsce, gdzie ESG i urbanizacja znakomicie ze sobą współgrają.  Nasza stolica jest przykładem zróżnicowania budowlanego, przy tym honorując i komponując zieleń w wielu aspektach życia codziennego. Warszawa tworzona jest z duchem pojęcia ESG (Environmental Social Governance), a co za tym idzie, idealnym miejscem, by omówić plany przyszłych rewitalizacji.

 

Wśród przeszklonych ścian Miasteczka przedstawione zostały prezentacje na temat przyszłości Polski. To właśnie tu, w sercu Orange, mieliśmy zaszczyt gościć znamienitych ekspertów w swoich dziedzinach.

 

 

Uroczysty początek

Tego pięknego, słonecznego dnia mieliśmy zaszczyt gościć uczestników konferencji Reaktywacja Nieruchomości i podyskutować na temat przyszłości branży. Wydarzenie rozpoczęli Jacek Raczyński, dyrektor Sprzedaży Nieruchomości wraz z Wiolettą Fabrycką, CEO APropos i propagatorką zróżnicowanego budownictwa.  Wspólnie przedstawili główne cele i wizję Reaktywacji Nieruchomości.

 

 

Zielona Warszawa

Występem Oli Rosłoń-Skalińskiej z Zarządu Zieleni m.st. Warszawa oficjalnie rozpoczęliśmy cykl prezentacji.

 

Zrealizowany na podstawie dotychczasowe osiągnięcia w zakresie powielenia zieleni na terenach Miasta Stołecznego Warszawa, wykład przedstawił wiele zrealizowanych projektów. Proces odnowy uprzednio zaniedbanych przestrzeni publicznych jest w toku i możemy podziwiać rezultaty  w wielu miejscach. Zarząd Zieleni pracuje pełną parą, by utrzymać ład i porządek, nieustannie zmieniając bądź dodając elementy w przestrzeni publicznej. W ramach wielu projektów zamówiono i posadzono różnorodną roślinność na terenie osiedli, parków itp. Domówiono kosze, ławki oraz zadbano o prawidłowe doświetlenie ulic. Każda zmiana ma na celu przekształcić nasze środowisko w idealne do odpoczynku i dogodne w użytkowaniu.

 

 

Nowe życie starych przestrzeni

Panel prowadził Dyrektor Sprzedaży Nieruchomości Orange Jacek Raczyński. Dyskusja opierała się na tym, jak można efektywnie realizować cele zrównoważonego rozwoju. Adaptacja do zmieniających się potrzeb miast i zdolność do ich dostarczenia są kluczowe dla naszej przyszłości.

 

Panel ten zawierał wiele cennych informacji na przestrzeni odpowiedniego planowania finansami i zarządzania ryzykiem. Naświetlił kulisy współpracy z lokalnymi władzami, ale również zainspirował do poszukiwań upragnionych rozwiązań i kompromisów. Dyskusja pokazała, że rozważne i przemyślane podejście może pomóc nam otworzyć się na nowe możliwości.

 

 

Coś się kończy, coś zaczyna

Marek Zuber, analityk rynków finansowych, przedstawił jak rosnące ceny materiałów budowlanych, wyższe koszty pracy, a także globalne problemy gospodarcze stawiają przed nami nowe wyzwania.

 

Rynek mieszkaniowy boryka się ze stale rosnącą inflacją. Znalezienie przystępnego i dogodnego mieszkania jest coraz większym wyzwaniem, zwłaszcza dla młodych ludzi. Koniecznym rozwiązaniem jest, aby zrównoważyć dostępność z cenami zakupu lub najmu. Ujawnił co najlepiej brać pod uwagę w celu podjęcia się tak trudnego i wymagającego tematu. Panel wywołał żywą dyskusję, a Marek Zuber długo odpowiadał na pytania gości.

 

 

Miasto przyszłości

Kompleksy w znaczeniu ogólnym obejmują przestrzenie, gdzie można znaleźć wszystko w zasięgu ręki. Na danym obszarze skupione są elementy życia codziennego. Wkomponowanie odpowiedniej ilości naturalnej zieleni, tworzy równowagę pomiędzy pracą, a odpoczynkiem.

 

Rozebrany na czynniki pierwsze i przekształcony w gotowy projekt urbanistyczny F.S.O. PARK jest projektem złożonym z wielu warstw aspektu życia społecznego.  W jego skład wchodzą budynki mieszkalne i biurowe, miejsca handlowo-usługowe, spoty skoncentrowane na rozrywce i kulturze z elementami zielonego odpoczynku.

 

Projekt nazwany „miastem w mieście” zaprezentował Piotra Sawickiego, znany warszawski architekt. Przedsięwzięcie pokazuje jak zasady ESG wpłynęły na etapy powstawania F.S.O. PARK. 

 

 

Myślenie ESG

Ryzyko klimatyczne stanowi coraz większy problem w zakresie transformacji topografii naszego świata. Warszawa jest wizytówką Polski na skalę międzynarodową. 

 

O tym rozmawiali nasi goście.

 

Paneliści:

 

  • Piotr Sawicki, Pracownia SAWAWA
  • Monika Dębska-Pastakia, reprezentant Deal Advisory, Real Estate, KPMG w Polsce
  • Ewa Kowalska-Ocneanu, szefowa działu zrównoważonego rozwoju w WSP Polska
  • Magdalena Pios, Pracownia AMBIENT
  • Piotr Brzózka, starszy reprezentant Osborne Clarke
  • Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu ARCHE

 

Moderatorzy:

 

  • Wioletta Fabrycka, propagatorka zrównoważonego budownictwa w firmie A propos

Panel dostarczył cennych wskazówek dotyczących, jak firmy mogą wdrażać i stosować zasady ESG w swoich działaniach.

 

 

Warsztaty #1

Panel dyskusyjny obejmował wystąpienie ekspertów Orange Nieruchomości w celu omówienia wpływu planów ogólnych na realia sytuacji branżowej.

 

Paneliści:

 

  • Agnieszka Kędziora, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL
  • Magdalena Ważyńska, współpraca B2B, sprzedaż nieruchomości OPL
  • Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL
  • Sylwia Lipnicka, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL
  • Aleksandra Kaszubska, reprezentant wydziału akceleracji procesów sprzedaży OPL
  • Monika Zielińska, kierownik wydziału akceleracji procesów sprzedaży OPL
  • Jarosław Karasiński, radca prawny OPL
  • Ryszard Małolepszy, ekspert ds. środowiska pracy OPL
  • Marcin Świderski, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL

 

 

Warsztaty #2

Panel na temat możliwości i scenariuszy relokacji infrastruktury teletechnicznej na zbywanych przez Orange nieruchomościach.

 

Paneliści:

 

  • Krzysztof Walecki, prowadzący, kierownik wydziału rozwoju sieci OPL
  • Dariusz Afrykański ekspert ds., sprzedaż nieruchomości OPL
  • Wioletta Czarnecka, manager ds. klientów kluczowych
  • Emilia Spała-Nowaczenko ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL
  • Elżbieta Rabajczyk, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości OPL
  • Marta Bandura, inwestycje i zarządzanie nieruchomościami
  • Iwona Skała, obsługa prawna strategii sieci, rynku OPL
  • Remigiusz Wasiak, starszy kierownik projektu OPL

 

Atmosfera sprzyjała energetycznym i inspirującym dyskusjom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, partnerom i organizatorom za ich wkład w to inspirujące wydarzenie i już teraz zapraszamy na kolejne edycje konferencji.